Menu

Flycam Çekimi

Flycam çekimleri kısa ve uzun metrajlı filmlerde, belgesel filmlerinde, reklam filmlerinde, tanıtım filmlerinde kullanılmaktadır. İzleyiciyi daha önce görmediği bir açıdan görme imkanı sunan flycam çekimleri izleyicinin konuya bağlanmasında büyük önem arz etmektedir.
Günümüzde farklı flycam çekim teknikleri kullanılmaktadır. Skyline,ın başını çektiği flycam çekimlerinde, uygun donanım alınmak istenen görüntüye göre belirlenmektedir. Flycam bu noktada ses getiren bir cihazdır. Hava çekimi çok hızlı ilerleyen sektörler arasına girerken, aynı zamanda bir çok farklı kullanım alanına da gebedir.

 

Flycam (Drone) jimmy jip ile binek helikopter arasında çekim imkanı olmayan bölgelerde devreye girer ve jimmy’nizin yapabildiği herşeyi yapar. Drone sistemleri mimari projelerde farklı kullanım noktaları sunmaktadır. Bilgisayar kontrollü Flycam cihazı çekim yapılacak koordinat üzerine gelerek istenen yükseklik ve bakış açısını da vererek çalışmaktadır. Drone fotoğraflarının çekim yapıldığı optik açılım, çarpan göz önünde bulundurularak foto gerçeklik arttırılmaktadır. Aynı sistem ile arsadan ne kadar uzakta ve hangi yükseklikte bulunuyor olduğunun bilinmesi boş arsa üzerine yerleştirilerek tasarımın bire bir gerçek oran ile yerleştirilmesine olanak sunmaktadır. Ülkemizde birçok inşaat firmasının tasarım projeler ile satış yaptıktan sonra inşaat bittiğinde tüketici ile herhangi bir sorun yaşanmaması amaçlı olarak kullandığı Drone sistemlerin, sadece boş arsa veya başlanmamış inşaat için değil aynı zamanda teslimatı yapılmış projeler için de kullanılmaktadır. Özellikle 360VR teknoloji ile adetli binaların bulunduğu site projelerinde çatı hizasından alınacak kayıtlar referans çalışma olarak sunulmaktadır.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.