Flycam

FLYCAM (DRONE)

Flycam ile Hava Çekiminde Estetik, işlevsel ve etkili sonuçlar…

Havadan video, havadan fotoğraf, flycam, metrajlı filmler, reklamlar, dizi filmler, sinema filmleri ve canlı yayın etkinliklerinde uzman kadromuz ve profesyonel donanımlarımızla, amaca yönelik, işlevsel ve estetik kaygısı taşıyan işler çıkarmak, Agd Air Studio olarak başlıca prensiplerimiz arasındadır.

Havadan fotoğraf , Drone ve video çekimlerinde, ideal yükseklikte ve istenilen hızda açıları mümkün olan en iyi görüntüyü yakalamak için size tüm seçenekleri sunuyoruz. Zor kadrajlarda fotoğraf ve video çekerken, geliştirdiğimiz teknikler ile gökyüzünde hemen hemen her noktada uçabiliriz. jimmy jip, vinç yada diğer geleneksel yöntemlerle elde edilemeyen çarpıcı hava görüntülerine ulaşabiliriz. Havadan video ve fotoğraf çekimi için kullandığımız araçlar amaca yönelik tasarlanmıştır. film yada fotoğraf için çeşitli taşıyıcı ve kameralar kullanmaktayız. hava koşulları, uçuş menzili ve senaryoya göre uzman ekibimiz tarafından uygun olan sistemler ile hava çekimi yapılmaktadır.

Agd Air Studio medya pazarlama ile çevrili bir dünyada sizin için oluşturduğu Drone havadan fotoğraf ve havadan video görüntüleriyle görsel satış, pazarlama, işletme ve eğitim konusundaki ihtiyaçlarınıza profesyonel şekilde hizmet vermektedir. Tv reklamları, web siteleri, ticari gösteriler, youtube ve vimeo gibi platformlarda kullanabileceğiniz Flycam havadan fotoğraf ve havadan video görüntüleriyle hep bir adım önde olabilirisiniz.
Üstün teknolojisi ile mükemmel görüntü çözümleri sunan Drone teknolojisi hassas ve alçak irtifalarda uçarak havadan fotoğraf ve havadan video çekimleriyle geleceğinizi en güzel görüntülerle şekillendirirken, reklam ve tanıtımınızda da en büyük yardımcınız olacaktır.

Octocopter (Flycam)

Üzerine yerleştirilen özel kamera mount sayesinde, sürekli ufuk açısını koruyarak titreşimsiz çekim yapma olanağı sağlamaktadır. Genellikle yakın plan çekimler, takip sahneleri, yaklaşma-uzaklaşma görüntüleri ve diğer hava araçlarının giremeyeceği dar alanlarda kullanılmaktadır.

Paramotor-Trike

Yamaç Paraşütü ile kullanılan hafif motorlu hava aracıdır. Pilot ve kamera operatörü ile birlikte uçuş yapılmaktadır. Ön tarafına yerleştirilen özel kumanda kontrollü kamera mount sayesinde stabil görüntü alınmaktadır. Genellikle daha irtifalı ve uzun mesafe hava çekimlerinde kullanılmaktadır.

Flycam Çekimleri

Flycam çekimleri kısa ve uzun metrajlı filmlerde, belgesel filmlerinde, reklam filmlerinde, tanıtım filmlerinde kullanılmaktadır. İzleyiciyi daha önce görmediği bir açıdan görme imkanı sunan flycam çekimleri izleyicinin konuya bağlanmasında büyük önem arz etmektedir.
Günümüzde farklı flycam çekim teknikleri kullanılmaktadır. Skyline,ın başını çektiği flycam çekimlerinde, uygun donanım alınmak istenen görüntüye göre belirlenmektedir. Flycam bu noktada ses getiren bir cihazdır. Hava çekimi çok hızlı ilerleyen sektörler arasına girerken, aynı zamanda bir çok farklı kullanım alanına da gebedir.

 

Flycam jimmy ile binek helikopter arasında çekim imkanı olmayan bölgelerde devreye girer ve jimmy’nizin yapabildiği herşeyi yapar. Flycam sistemleri mimari projelerde farklı kullanım noktaları sunmaktadır. Bilgisayar kontrollü Flycam cihazı çekim yapılacak koordinat üzerine gelerek istenen yükseklik ve bakış açısını da vererek çalışmaktadır. Flycam fotoğraflarının çekim yapıldığı optik açılım, çarpan göz önünde bulundurularak foto gerçeklik arttırılmaktadır. Aynı sistem ile arsadan ne kadar uzakta ve hangi yükseklikte bulunuyor olduğunun bilinmesi boş arsa üzerine yerleştirilerek tasarımın bire bir gerçek oran ile yerleştirilmesine olanak sunmaktadır. Ülkemizde birçok inşaat firmasının tasarım projeler ile satış yaptıktan sonra inşaat bittiğinde tüketici ile herhangi bir sorun yaşanmaması amaçlı olarak kullandığı Flycam sistemlerin, sadece boş arsa veya başlanmamış inşaat için değil aynı zamanda teslimatı yapılmış projeler için de kullanılmaktadır. Özellikle 360VR teknoloji ile adetli binaların bulunduğu site projelerinde çatı hizasından alınacak kayıtlar referans çalışma olarak sunulmaktadır.