Hava-çekimi
 

NEDEN HAVA ÇEKİMİ?

Hava çekimi (aircam, flycam, skycam, helicam ) gerçek uçak ve helikopterlerin inemeyeceği irtifa ve konumlarda uçarak görüntüleme yapmaktadır. Firmamız radyo kontrollü model helikopter ve multikopterler ile alçak ve orta irtifadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, full hd kalitesinde videolar çekmektedir. Bu da sınırsız kurgulama ve dramatik sahnelerin oluşmasına imkan vermektedir. Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen aircopter araçları, havada rüzgara karşı kendini otomatik olarak konumlandırması, GPS sistemi ile istenilen noktada havada durabilmesi, acil durumlarda (örneğin uzaktan kumanda ile irtibatın kaybolması durumunda ) kalkış noktasına otomatik olarak dönmesi, pil durumu, yükseklik gibi tüm koşulların kumandadan an ve an takip edilebilmesi, minimum risk ile uçuş kolaylığı sağlamaktadır.

 

NEDEN AGD AIR STUDIO?

Hava çekimi ekibimiz (pilot ve fotoğrafçılarımız) öncelikle çekim alanında keşif yapmaktadır. Burada hava çekim senaryosunun storyboardu oluşturulur. Çekim günü ekibimiz model helikopter, kamera modülü, kumanda seti ve kablosuz görüntü terminali ile oluşturulan storyboarda göre hava çekimine başlar. Pilotumuz belirlenen noktalarda uçuşu sağlarken kameramanımız da kamera modülünü kumanda ederek belirlenen noktaları gerçek zamanlı olarak aşağıdan izleyerek çekim işlemini gerçekleştirir. Hava çekimi için modifiye edilen çekim araçlarımız, kullandığımız profesyonel kameralar ile çok düşük ışık koşullarında bile muhteşem görüntüler almanızı sağlar. Havadan fotoğraf ve havadan video çekilecek olan mekanların konumlarının farklılıkları zorluklar doğurabilir. (iki katlı bir villa çekimi ile deniz kenarında, uçurumun kenarında ağaçlar içerisinde ki bir otelin çekimi gibi) Fakat bu bizim açımızdan istenilen görüntülere ulaşmamızda bir engel değildir. Çekim alanına göre seçtiğimiz ekipmanlar ile her türlü çekimin üstesinden gelmekteyiz. Havadan fotoğraf çekimlerinde yaklaşık 50 km/s rüzgar hızına kadar çekim yapabiliyoruz.

Agd Air Studio olarak, uzun araştırma ve incelemelerden sonra en iyi ekipmanla müşterilerine hizmet vermekteyiz. Kullandığımız sistemlerle maximum kaliteyi minimum fiyatlar ile kurumsal ve bireysel müşterilerimize sunmaktayız. Gelişen ve büyüyen iş dünyasında rekabetin hızlanması ile tanıtım ve reklamların önemi gittikçe artmıştır. Amacımız teknolojinin tüm imkanları ile görselliği kullanarak fark yaratmaktır.

 

HANGİ SEKTÖRLERE HİZMET VERMEKTEYİZ

 
Sinema ve film sektöründe
İnşaat sektöründe
Havadan fabrika içi çekimler
Gayrimenkul sektöründe
Düğün organizasyonlarının havadan çekimleri
Turizm sektöründe
Havadan araç takibi, tren, metro, otobüs, bisiklet, motor çekimleri
Havadan karayolu çekimi, otoyol, köprü, kavşak, tali yol, vb. yol çekimleri
Otomotiv sektöründe
Sanayi sektöründe
Konser ve organizasyonlar
Havadan uçan nesnelerin çekimi, uçak çekimi, helikopter çekimi, yamaç paraşütü çekimi
Sosyal tesis ve Restaurantlar
Şehir tanıtımları
Havadan maden ocağı, mermer ocağı hava çekimleri
Havalimanları, otobüs terminalleri, yat limanları, ticari liman hava çekimleri
Park ve Bahçe Tanıtımları
Tarihi kültürel bölgeler veya yapılar
Arkeoloji Çekimleri
Tarihi Çekimler
Belediye Haritalandırma
Manzara çekimleri
Manzara çekimleri, sanatsal hava fotoğrafı çekimleri
Sanatsal hava fotoğrafı çekimleri
Doğal afetler sonucu oluşumların çekimlerinde fay hatları üzerinden çekimler
Su üstü, yat, tekne, vb çekimler, havadan gemi çekimi, yük gemileri çekimi
Kalkınma ajansları için çekimler
Tarım alanları, sera, ekili alanlar tarıma açılacak alanlar, arazi hava çekimleri
Havadan inşaat Çekimi, örnek daire, ve proje öncesi manzara çekimi
Planlama altyapı çalışmaları
Belediye hava çekimleri, belediyelerin projelerinin, organizasyonlarının, faaliyetlerinin, alt ve üst yapı çalışmalarının çekimleri
Tapu kadastro için hava çekimi ( arazinin topografik haritasını çıkarırken yapılan geniş arazi çekimleri)
Orman arazileri hava çekimleri, bölgelerin önemli dağlarının, önemli jeolojik oluşumlarının çekimleri
Organize sanayi bölgesi
Tapu kadastro için hava çekimi (arazinin topografik haritasını çıkarırken yapılan geniş arazi çekimleri)

 

Yaptığımız işlere gelince, bulunduğunuz yerleşim yeri çevresinde istediğiniz irtifadan istediğiniz özelliklerde havadan fotoğraf ve video çekimleri yapmaktayız. Sizlere şehrinizin, tesisinizin, işletmenizin, fabrikanızın, köyünüzün, çiftliğinizin, siz her neresini isterseniz oranın havadan görünümüyle farklı boyutlarda tanıtımını yapıyoruz. Bu çalışmalar esnasında flycam, aircam ve helicam özelliklerine sahip multicopter sayesinde, profesyonel ekibimiz tarafından HD çözünürlüğe sahip havadan video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz. Bu yaptığımız fotoğraf ve video çekimleri, teknolojik malzemelere sahip laboratuarımızda yine uzman ve tecrübeli personelimiz tarafından sizler için, istediğiniz şekilde kurguluyoruz ve en uygun bütçeyle sizlere sunuyoruz.

 

Hava fotoğrafçılığının genel olarak kullanıldıkları alanlara bir göz atmamız gerekirse; inşaat, fabrika, arazi şantiyeleri, şehirlerin kuşbakışı görünümleri, belediyeler için gerekli olan yerleşim yeri ve imar alanlarının çekimleri, havadan park ve çevre düzenlemelerinin fotoğraflanması, şehir tanıtımları için video çekimleri, yerleşim yerlerinin içinde ve etrafında bulunan köprü, tüne, kavşak çalışmaları ve yine şehir ve özellik arz eden yerlerin 370 derecelik panoramik görünümlerinde hava fotoğrafçılığının imkân kabiliyetlerinden yararlanılmaktadır.