HAVADAN VİDEO ÇEKİMİ

Havadan video çekimi (aircam, flycam, skycam, helicam) gerçek uçak ve helikopterlerin inemeyeceği irtifa ve konumlarda uçarak görüntüleme yapmaktadır. Firmamız radyo kontrollü model helikopter ve multikopterler ile alçak ve orta irtifadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, full hd kalitesinde videolar çekmektedir. Bu da sınırsız kurgulama ve dramatik sahnelerin oluşmasına imkan vermektedir. Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen aircopter araçları, havadan rüzgara karşı kendini otomatik olarak konumlandırması, gps sistemi ile istenilen noktada havada durabilmesi, acil durumlarda  kalkış noktasına otomatik olarak dönmesi, pil durumu, yükseklik gibi tüm koşulların kumandadan takip edilebilmesi, minimum risk ile uçuş kolaylığı sağlamaktadır. Çekim ekibimiz (pilot ve kamera operatörlerimiz) öncelikle bir keşif yapmaktadır. Burada uçuş gününün story board oluşturulur. Çekim günü ekibimiz flycam, kamera modülü, kumanda seti ve kablosuz görüntü terminali ile oluşturulan story boarda uyularak havadan video çekimi başlar.

Pilotumuz belirlenen noktalarda uçuşu sağlarken kameramanımız, kamera modülünü kumanda ederek belirlenen noktaları gerçek zamanlı olarak aşağıdan izleyerek çekim işlemini gerçekleştirir. Hava otomasyonuna uygun modifiye edilen çekim araçlarımız, kullandığımız profesyonel kameralar ile uygun pozlama, odak ve kompozisyon çekimlerinde çok düşük ışık koşullarında bile muhteşem görüntüler almamızı sağlar. Havadan fotoğraf ve havadan video çekilecek olan mekanların konumlarının farklılıkları zorluklar doğurabilir; örneğin, iki katlı bir villa çekimi ile denizkenarında, uçurumun kenarında ağaçlar içerisindeki bir otelin çekimi gibi. Fakat bu bizim açımızdan istenilen görüntülere ulaşmamızda bir engel değildir. Çekim alanına göre seçtiğimiz ekipmanlar ile her türlü çekimin üstesinden gelmekteyiz.

Havadan video çekimi veya havadan fotoğraf çekimlerinde yaklaşık 50 km/s rüzgar hızına kadar çekim yapabiliyoruz. Hava çekimleri bu dönemde çok ilgi duyulan dizilerin, reklam filmlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Firmamız, uzun araştırma ve incelemelerden sonra en iyi ekipmanlarla müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Gelişen ve büyüyen iş dünyasında rekabetin hızlanması ile tanıtım ve reklamların önemi gittikçe artmıştır. Amacımız teknolojinin tüm imkanları ile görselligi kullanarak fark yarattırmaktır. Flycam ile yapılan havadan video çekiminin maliyeti diğer hava araçlarına göre düşük olsada yaptığı işler çok daha kalitelidir.

Hava fotoğrafçılığı yapmanın birçok yolu vardır. Temelde alçak irtifa hava fotoğrafçılığı ve yüksek irtifa hava fotoğrafçılığı olarak ikiye ayrılır. Skyline olarak kullandığımız yüksek teknolojili ve uzaktan kumandalı insansız hava araçları ile alçak irtifa hava fotoğrafçılığı ve havadan video çekimi hizmetleri vermekteyiz.

 

Arzu edilen fotoğrafın ve mekanın özelliğine göre 1 metreden ile 1000 metreye kadar yükselerek, istenilen görüntüler, yüksek çözünürlükte kolaylıkla elde edilebilmektedir. Full HD 1080P ve 4K video görüntü alabilen cihazlarla havadan video, dizi, klip, tanıtım videoları Skyline tarafından özenle çekilmektedir.

 

Elektrikli olması ve sessiz pervane özelliği ile dikkat çeken flycam cihazlarımız, havadan video çekimi esnasında çevreye herhangi bir ses, koku veya duman rahatsızlığı vermemektedir. Skyline 2005 yılından itibaren hava çekimleri görevini yürütürken bir yandan da teknolojiyi sürekli takip ederek kendini geliştirmiştir. Son sisten cihazlarla çekim yapan sykline müşterilerine 40 km rüzgarlarda bile sallantısız ve titreşimsiz görüntüler sunabilmektedir.

 

Skyline hava çekimleri nin sadece görüntü almaktan ibaret olmadığını bildiği için daha iyi sonuçlar alabilmek için bünyesinde görüntü yönetmeni ve hem havacılık hemde reklam sektöründe uzun yıllar deneyimleri olan pilotlar bulundurmaktadır.

 

Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen havadan video çekimi yapan araçları aynı zamanda oldukça güvenlidir. Havada rüzgara karşı kendini otomatik konumlandırması, GPS sistemi ile istenilen noktada havada durabilmesi, acil durumlarda (Örneğin uzaktan kumanda ile irtibatının kaybolması durumunda ) kalkış noktasına otomatik olarak dönmesi, pil durumu, yükseklik vb. gibi tüm koşulların kumandadan takip edilebilmesi minimum risk ile uçuş kolaylığı sağlamaktadır.